همایش هنر، فرهنگ و تجارت با چین

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۳:۲۴ کد : ۲۰۰۰۸ آخرین اخبار اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۲۷۱۹

به دبیرخانه همایش هنر، فرهنگ و تجارت با چین خوش آمدید:

    

 

همایش کاربردی تجارت با چین با هدف تشریح فرصت‌های صادراتی و وارداتی پیش‌روی صادرکنندگان و واردکنندگان ایرانی به این دو کشور در روز پنج شنبه 5 خرداد ماه 1401در دانشگاه کاشان و با همت دانشکده آموزش­ های الکترونیکی و ازاد برگزار می­گردد.

روابط تجاری ایران و چین در تعاملات دوجانبه دو کشور تقشی مهم دارد و گرچه بیشتر در زمینه‌های تجاری تمایل به همکاری وجود دارد ولی در همه‌ی زمینه‌ها پتانسیل‌های بالایی وجود دارد. اقتصاد چین در سال‌های اخیر با وجود بحران‌های مالی جهانی، روند با ثباتی داشته است. ایران و چین سابقه‌ای دراز مدت در همکاری اقتصادی و بازرگانی داشته‌اند، هر دوکشور صاحب تمدن باستانی و درخشانی هستند، ارتباط تجاری دو کشور از قدیم از طریق جاده ابریشم برقرار بوده‌است و فرش و صنایع دستی ایران به چین فرستاده می‌شده‌است. در زمان معاصر نیز هردو کشور مورد مزاحمت کشورهای استعمارگر بوده‌اند ولی با مبارزه مستمر توانسته‌اند حاکمیت خود را حفظ کنند. در عرصه تجارت جهانی چین جایگاه اول را از نظر صادرات و جایگاه دوم را از نظر واردات در دنیا به خود اختصاص داده است همچنین چین و ایران شریک مهمی برای یکدیگر محسوب می‌شوند.چین اولین مقصد صادرات نفتی و غیر نفتی ایران است و شریک اول تجاری ایران محسوب می‌شود. حجم تجارت چین و ایران در سال‌های اخیر روندی فزاینده داشته است.

در همایش حاضر، با تکیه و تمرکز بر پتانسیل­های بومی شهر کاشان، ازجمله صنایع فرش ماشینی و دستبافت، صنایع گلاب و عرقیجات، صنایع دستی، صنایع فولاد و پتانسیل­های بزرگ گردشگری و توریسم و ... از تجربیات، الزامات و استانداردها و نکات تجارت با چین و تاثیر فرهنگ و هنر این کشور بحث و تبادل نظر صورت خواهد گرفت.

علاقمندان می­توانند از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایند. هزینه ثبت نام برای هر نفر با تخفیف به مبلغ هفتصد و پنجاه هزار تومان به همراه ارائه گواهینامه همایش خواهد بود.

زمان همایش: 5 خرداد ماه از ساعت 9 صبح تا 17

 

ثبت نام تمام شد.


( ۶ )

نظر شما :